NUO KO SAUGOTI MENO KŪRINĮ?

1. Drėgmė ir tiesioginiai saulės spinduliai.

Jų abiejų reikėtų vengti. Žinoma, tinkamu kabliuku ar tvirtu vinimi sienoje taip pat reikėtų pasirūpinti, kad paveikslas fiziškai nenukristų. 

2. Karštis ir purvas

Jeigu paveikslas yra nuolat veikiamas šilumos, laikui bėgant paveikslo dažai perdžiūva ir senėjimo procesas paspartėja. Taip pat kylanti šiluma su savimi atneša nemažai dulkių, kurios prilimpa prie paveikslo. Kai kuriais atvejais šiluma gali suminkštinti paveikslo paviršių (pavyzdžiui, jei padengta laku), tuomet prie jo ypatingai limpa dulkės. Jeigu meno kūrinys vertingas, nepatartina jo kabinti virš židinio, ypatingai jeigu jis nėra lakuotas, nes tokiu atveju dulkės ir karštis laikui bėgant jį patamsins.

3. Drėgmė

Ji susilpnina dažų sluoksnio sukibimą su drobe ir ilgainiui dažai tiesiog pradeda byrėti, nekalbant apie tai, kad atsiranda pelėsiai, kurie gali paveikti ir meno kūrinio spalvų gamą.

4. Šviesa

Reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių. Ultravioletinė šviesa turi tendenciją išblukinti meno kūrinį.

AR RĖMINTI TAPYBOS DARBUS?

Ar rėmas tikrai reikalingas?

Visų pirma įsigijus paveikslą reikėtų atsakyti į klausimą, ar rėmas tikrai reikalingas? Jeigu jūsų paveikslas tapytas ant drobės, jo krašteliai tvarkingai užtapyti ir ruošiatės jį kabinti moderniuose namuose, galite apsieiti ir be rėmo. Jeigu jau nusprendėte, kad rėmo reikia, prieš rinkdamiesi turėkite galvoje, kad rėmą reikėtų derinti prie meno kūrinio, o ne namų interjero. Pastarąjį taip pat verta apgalvoti, bet svarbiausias yra pats paveikslas, nes rėmas tampa jo dalimi, jį pratęsia, užbaigia, papildo.

REPRODUKCIJŲ FORMOS

Kas tai?

Dažniausiai reprodukcijoms naudojamos dvi pagrindinės formos – popierius ir drobė. Tik šiuo atveju tiek popierius, tiek drobė savo savybėmis turi būti pritaikyta spausdinimui. Profesionaliam reprodukavimui naudojamos muziejinės (ilgaamžės) kokybės medžiagos, kurios užtikrina kopijos atvaizdavimo kokybę ir ilgaamžiškumą. 
Mes visada esame pasiruošę Jums padėti ! Susisiekite su mumis.

Krepšelis yra tuščias